Menu

Informacja prasowa

 

Strukturalne zmiany w sektorze agrarnym wymagają nowej formy prowadzenia działalności

abflexkracht czyni wiedzę, doświadczenie, specjalistów i pracowników fleksyjnych dostępnymi dla przedsiębiorców zielonego sektora

 

Rijsenhout, 17 listopad 2016: Proces strukturalnych zmian jaki już od kilku lat zachodzi w zielonym sektorze doprowadził do tego, że producentom tej branży i ich produktom stawiane są inne wymagania. Teraz, gdy giełda często jest wyłączona z pośrednictwa i hodowcy roślin dostarczają swoje produkty bezpośrednio do sklepów, muszą oni działać bardziej kompleksowo niż, jak kiedyś, w kategorii ‘piękny bukiet czerwonych tulipanów’. Ma to oczywiście konsekwencje dla prowadzenia całej działalności. „Producenci roślin doświadczają ten proces zmian jako swój indywidualny problem”, mówi dyrektor czasowy Corina van Leeuwen z abflexkracht. „Zgodnie z kooperacyjnym duchem naszej organizacji, specjalnie dla przedsiębiorcy zielonej branży, opracowaliśmy pakiet zielonych usług jakie przedsiębiorcę mogą wspomagać w postaci specjalistów, szkoleń i modeli, aby nadal z powodzeniem mógł działać na tym dynamicznym rynku. ”

Poruszać się razem z rynkiem

“Widzimy, że od pewnego czasu rozpoczęła się rewolucja w sektorze agrarnym i nadal ona trwa”, mówi Van Leeuwen. abflexkracht myśli o nowych modelach zarobkowych, coraz ważniejszej trwałości upraw, przejściu od rynku napędzanego podażą na czysty rynek popytu, internacjonalizacji i cyfryzacji. Ma to poważne konsekwencje dla formy działalności gospodarczej hodowcy roślin. „Kiedy myślisz o producencie roślin, myślisz zwykle o zatrudnianiu ‘rąk do pracy’, podczas gdy dzisiejszemu producentowi potrzebne jest dużo więcej”, według Van Leeuwen.

Wiedza, doświadczenie i talent dla każdego

Zmiany zachodzące w zielonym sektorze są przez wielu hodowców roślin doświadczane jak proces jednostkowy z jakim muszą sobie samodzielnie radzić. „Wielu przedsiębiorców nie wie gdzie można niedrogo znaleźć ekspertyzę i istotną wiedzę”, takie jest doświadczenie Van Leeuwen. „Co więcej, często brakuje im czasu na zagłębienie się w dziedziny takie jak marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi i zarządzanie procesami.” Pytania typu ‘Jak skutecznie kierować zespołem pracowników?’, lub ‘Jak sprawić by moje produkty i firma były rozpoznawalne na rynku?’ czy też ‘Jak rozwinąć nowe produkty dla moich klientów?’ są powszechne. abflexkracht ma na celu pomóc tzw. zielonym przedsiębiorcom w znalezieniu  odpowiednich i niedrogich odpowiedzi na te i inne pytania.

Pakiet zielonych usług

W tradycji idei spółdzielczości abflexkracht chce jeszcze lepiej służyć swoim członkom i klientom wychodząc z koncepcji We are in this together. Z tego powodu ta organizacja przygotowała pakiet zielonych usług. Ponieważ abflexkracht operuje jako organizacja nie nastawiona na zysk oferuje w bardzo przystępnych cenach ten pakiet przedsiębiorcom, którzy chcą być wspomagani przez specjalistów i modele obliczeniowe. W tym kontekście można myśleć o wsparciu w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi i planowania pracowników. Doradztwie w zakresie funduszy emerytalnych i grupie zielonych profesjonalistów. Ci ostatni to eksperci w dziedzinie marketingu, komunikacji, zarządzania zasobami ludzkim i finansów, którzy dodatkowo mówią językiem zrozumiałym dla producenta roślin.

Zielona pomoc w każdej dziedzinie pracy

abflexkracht prezentuje zielone planowanie potencjału:  jasny model planowania, który pozwala producentowi roślin we współpracy z doradcą szybko uzyskać wgląd w możliwości efektywnego i aktualnego organizowania harmonogramu prac, tak by przedsiębiorca był pewien, że ma odpowiednich ludzi w odpowiednim momencie. "Może się zdarzyć, że przedsiębiorca dzięki takiemu modelowi niespodziewanie dowiaduje się, że jego firma może mieć niższe koszty i lepiej działać jeśli zatrudni dodatkowych pracowników stałych zamiast angażować więcej pracowników sezonowych", jak wie Van Leeuwen z doświadczenia. W tym kontekście przydaje się zielony model obliczeniowy: jest to model przy pomocy którego przedsiębiorca razem z doradcą abflexkracht poprzez analizowanie różnych czynników, sam ustala taryfę za wynajętych pracowników. Van Leeuwen: "Każdy przedsiębiorca zyskuje na wydajnym zakupie w długoterminowej perspektywie zdrowego zarządzania finansami."

Tej jesieni abflexkracht wylansowało Zieloną Szkołę, gdzie (tymczasowi) pracownicy są szkoleni na np. liderów zespołu, kierowników i wysoko wykwalifikowanych specjalistów, opiekun firmy na przykład. Ponadto organizowane są wieczory tematyczne. Oczywiście, przedsiębiorcy nadal mogą zwrócić się do abflexkracht w sprawie tymczasowych lub stałych pracowników produkcji. Od pracowników produkcyjnych, brygadzistów, do specjalistów , którzy zastępują przedsiębiorcę w trakcie jego choroby.

Zwiększanie siły przedsiębiorstwa

"Czujemy się głęboko związani z członkami i klientami abflexkracht", mówi Van Leeuwen. "Przedsiębiorcy, często już od kilku pokoleń, dzień w dzień wkładając w to ich serca ciężko pracują nad pięknymi produktami, takimi jak kwiaty, warzywa lub inne uprawy." abflexkracht, podobnie jak miało to miejsce w ciągu ostatnich 50 lat, pragnie przyczyniać się do wzmacniania tych firm i całej branży. Van Leeuwen: "Chcemy zachodzące zmiany na czas definiować i na tyle antycypować, tak aby nasi członkowie i klienci byli na nie przygotowywani. Tylko wtedy możemy dalej razem budować silny zielony sektor. "

- Koniec informacji prasowej  -

O abflexkracht

abflexkracht już od blisko 50 lat jako kooperacja usługowa dedukuje swoją działalność wspieraniu sektora agrarnego. abflexkracht pragnie przyczyniać się do umacniania holenderskiego zielonego sektora poprzez udostępnianie wiedzy, umiejętności i zdolności, tak aby klienci i członkowie mieli zapewnioną ciągłość działalności i mogli wyróżniać się na coraz szybciej zmieniającym się rynku. Od początku naszej działalności jako kooperacja przywiązujemy wielką wagę do dzielenia się wiedzą i zasobami z naszymi członkami i klientami. Ponadto jako pracodawca oddelegowujący do naszych klientów (głownie polskich) pracowników czujemy wielką odpowiedzialność za pełną szacunku współpracę z nimi i ich zakwaterowanie.

Więcej informacji

www.abflexkracht.nl