Menu

Co musisz wiedzieć?

Przed rozpoczęciem pracy w Holandii, dobrze zapoznać się z kilkoma kwestiami. Jako polski emigrant zarobkowy masz dokładnie te same prawa i obowiązki jak pracownik holenderski, takie jak: prawo do urlopu, dodatku wakacyjnego, zasiłku chorobowego czy też zasiłku dla bezrobotnych. Jednocześnie trzeba spełniać te same obowiązki jak pracownik holenderski.

ABU, NBBU i EURES, sieć mająca na celu promowanie mobilności pracowników w EER*, wspólnie przygotowały film informacyjny dla osób, które rozważają pracę w Holandii. Ten film koncentruje się na holenderskim rynku pracy oraz pracowaniu jako pracownik tymczasowy. O czym musisz pomyśleć zanim przyjedziesz do Holandii, aby pracować?
Kliknij link, aby wyświetlić wideo.
*EER : Europejski Obszar Gospodarczy

Dobra agencja pośrednictwa pracy

Wiele różnych agencji pracy współpracuje z Polakami. Niestety, w dalszym ciągu działają na rynku pracy w Holandii nieuczciwe agencje. Z abflexkracht wiesz na pewno, że pracujesz u zaufanego holenderskiego pracodawcy, który wypłaca uczciwie pensję i przestrzega przepisów ustawodawstwa holenderskiego.

Dobra agencja pracy jest członkiem organizacji branżowej ABU lub NBBU lub jest w posiadaniu certyfikatu NEN 4400-1. Abflexkracht, oprócz członkostwa w organizacji branżowej ABU, jest również zarejestrowane w stowarzyszeniu SNA (NEN4400-1) oraz wpisane do rejestru przedsiębiorstw holenderskiej Izby Handlowej. Abflexkracht posiada także oficjalny znak jakości dotyczący zakwaterowania. Bardzo dbamy o utrzymanie tych certyfikatów!

2kolomsbeeld_480x425_455
2kolomsbeeld_480x425_866